Archiwum | Wiara RSS tej sekcji

Wakacyjne wędrowanie

Wakacyjne wędrowanie

Jak można podsumować 2 miesiące wypraw i wędrówek, pielgrzymek i spotkań z nowymi osobami? Mówiąc o tym, co po intensywnie przeżytych wakacjach zostaje na dłużej. Właśnie o tym rozmawiałem w Czwórce w audycji „W dobrych zawodach” z uczestnikami Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej – Martą Czerską, Joanną Jackowską, Tomkiem Gródkiem i Łukaszem Michalukiem. Audycja „W dobrych zawodach” […]

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Maksymilian Maria Kolbe – Tylko miłość jest twórcza

Audycja_160814-FamilijnaJedynka-2

75 lat temu, w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w bunkrze zagłady ukoronowano ziemską drogę ku świętości Maksymiliana Marii Kolbego. Skąd biorą się ludzie, którzy nie boją się oddać życia i zdobyć świat dla Maryi? W Familijnej Jedynce rozmawiałem o historii o. Maksymiliana Kolbego, o franciszkanach oraz tym, jak dziś żyć zgodnie z ideałami. Gośćmi […]

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Wspólnota z Taizé świętuje

Wspólnota z Taizé świętuje

W połowie sierpnia do Taizé we Francji przybyło kilka tysięcy młodych ludzi ze wszystkich kontynentów. Ta mała burgundzka wioska jest sercem wspólnoty ekumenicznej, która niesie światu przesłanie pokoju, sprawiedliwości i pojednania. W tym roku wspólnota świętuje potrójną rocznicę – 75-lecie swojego istnienia, 100-lecie urodzin i 10-lecie tragicznej śmierci założyciela Wspólnoty – Brata Rogera Schutza. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Spotkanie Młodych nad Lednicą – W imię Ducha Świętego

Lednica-2012-6

Tegoroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich za nami. U źródeł chrzcielnych Polski młodzi ludzie spotkali się by razem modlić się i wielbić Boga. Pielgrzymi z Polski z zagranicy, których było 75 tysięcy, zjechali pod Bramę Rybę już po raz dziewiętnasty. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Nick Vujicic: Poznaj swoje mocne strony i walcz! – POSŁUCHAJ

fot. Christliches Medienmagazin pro, lic. CC

Ponad 25 tys. osób z Polski i zagranicy uczestniczyło w spotkaniu z Nickiem Vujicicem. To znany australijski ewangelizator i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Spotkanie odbyło się w Poznaniu, 30 kwietnia, pod hasłem „Życie bez ograniczeń”. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →