Archiwum | Wydarzenia RSS tej sekcji

Wspólnota z Taizé świętuje

Wspólnota z Taizé świętuje

W połowie sierpnia do Taizé we Francji przybyło kilka tysięcy młodych ludzi ze wszystkich kontynentów. Ta mała burgundzka wioska jest sercem wspólnoty ekumenicznej, która niesie światu przesłanie pokoju, sprawiedliwości i pojednania. W tym roku wspólnota świętuje potrójną rocznicę – 75-lecie swojego istnienia, 100-lecie urodzin i 10-lecie tragicznej śmierci założyciela Wspólnoty – Brata Rogera Schutza. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Europejskie Spotkanie Młodych w Wiecznym Mieście

Europejskie Spotkanie Młodych, zorganizowane w Rzymie przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé, trwało od 28 grudnia 2012 r. do 2 stycznia 2013 r. Do stolicy Włoch przybyło 40 tysięcy młodych ludzi nie tylko z całej Europy, ale także wielu innych części świata. Polacy stanowili blisko 1/3 wszystkich uczestników. Europejskie Spotkanie Młodych nazywane jest „pielgrzymką zaufania przez […]

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Wszyscy Święci…

Uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki, czyli Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, to dni wyjątkowe. Możemy wtedy gołym okiem „zobaczyć” przemijanie czasu. Spojrzeć na rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

XVI Spotkanie Młodych w Lednicy – Zdjęcia

W pierwszy weekend czerwca pola Lednicy przeżywają oblężenie. Młodzi z całego kraju i Europy przybywają, by wspólnie radośnie śpiewając i tańcząc, modlić się i wielbić Boga. Hasłem tegorocznego Spotkania Lednica 2000 były słowa, które św. Faustyna Kowalska zapisała w swoim Dzienniczku – „Miłość Cię znajdzie”. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Koncert Edyty Bartosiewicz w Trójce

Wyjątkowy koncert, po długiej nieobecności na scenie, Edyta Bartosiewicz zagrała specjalnie na zaproszenie Trójki. Zabrzmiały znane wszystkim przeboje, ale też utwory, które artystka planuje wydać na nowej płycie. Prace nad nią już trwają. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →