Archiwum | Obrazy RSS tej sekcji

Wspólnota z Taizé świętuje

Wspólnota z Taizé świętuje

W połowie sierpnia do Taizé we Francji przybyło kilka tysięcy młodych ludzi ze wszystkich kontynentów. Ta mała burgundzka wioska jest sercem wspólnoty ekumenicznej, która niesie światu przesłanie pokoju, sprawiedliwości i pojednania. W tym roku wspólnota świętuje potrójną rocznicę – 75-lecie swojego istnienia, 100-lecie urodzin i 10-lecie tragicznej śmierci założyciela Wspólnoty – Brata Rogera Schutza. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Ślub Edyty i Michała

W czasie majówki miałem okazję towarzyszyć i dokumentować wielki dzień Edyty i Michała. 3 maja powiedzieli sobie TAK. Są parą pełną optymizmu, a radością dzielą się ze wszystkimi spotkanymi na swej drodze. Oto kilka kadrów z ich święta. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Mikro 4/3 w fotografii profesjonalnej?

Wiele osób, które przygląda się temu, jak fotografuję, widzi ostatnio wykorzystywany przeze mnie „nietypowy” aparat. Zdziwieni pytają, co to takiego, inni wątpią, czy cokolwiek może się z tego udać. Odpowiadam, że to po prostu sprzęt z innej kategorii „wagowej”. Ale, co potrafi! Dopiero, gdy zobaczą zdjęcia, widzą możliwości małego i niepozornego aparatu. (więcej…)

1 komentarz Czytaj dalej →

JazzO na Skwerze

JazzO na Skwerze

W sobotę 16 listopada odbył się koncert pierwszego polskiego big bandu złożonego z młodych muzyków z całej Polski. Miałem okazję z przyjemnością wysłuchać występu. Oto krótka fotograficzna relacja. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →

Dzień Niepodległości

W Święto Niepodległości starałem się skupić na koloroach. Biało-czerwonych rzecz jasna. Za przykład, jak często nasze narodowe barwy są obecne w naszej codzienności, może posłużyć tych kilka zdjęć. (więcej…)

Zostaw komentarz Czytaj dalej →