Nick Vujicic: Poznaj swoje mocne strony i walcz! – POSŁUCHAJ

fot. Christliches Medienmagazin pro, lic. CC

fot. Christliches Medienmagazin pro, lic. CC

Ponad 25 tys. osób z Polski i zagranicy uczestniczyło w spotkaniu z Nickiem Vujicicem. To znany australijski ewangelizator i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Spotkanie odbyło się w Poznaniu, 30 kwietnia, pod hasłem „Życie bez ograniczeń”.

− Podróżuję po całym świecie, aby szerzyć nadzieję i miłość. Ewangelizuję, bo chcę głosić moją wiarę w Chrystusa. Wierzę też w potencjał człowieka − wyjaśnił Nick Vujicic. – My, ludzie mamy wybór: poddamy się albo podejmiemy walkę. Dlaczego nie osiągamy naszego potencjału? Narzekamy i nie doceniamy tego, co mamy. Jestem wdzięczny Bogu za moją małą stopę z dwoma palcami, za moich rodziców i za to, że żyję – podkreślił.

Nick kiedyś przeczytał o tym, że Bóg miał plan dla człowieka niewidomego, dlatego pomyślał, że skoro Bóg miał plan dla ślepca, to ma też na pewno dla człowieka bez kończyn. − Nie potrzebowałem nóg i rąk, potrzebowałem celu, moje serce potrzebowało uzdrowienia, a moja dusza potrzebowała nieba. Aby podjąć drogę do Boga, trzeba zacząć się modlić. Przyznać, że samemu nie da się rady i poprosić Boga o pomoc. On cię nie zawiedzie. Trzeba być pokornym. Trzeba szukać Boga i zaprosić Go do serca. On pozwoli ci dokonywać zmian dzień po dniu − mówił Vujicic.

Wyraził nadzieję, że jego historia zainspiruje Polaków, żeby się nigdy nie poddawali, by marzyć na wielką skalę i by się przygotować do tego, by pokonać wszelkie przeciwności.

Zapraszam także do wysłuchania fragmentów książki Nicka Vujicica „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, które opracowałem na potrzeby codziennych audycji „Myśli na dobry dzień”, emitowanych w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Aby posłuchać, wystarczy udostępnić ten link.

[sociallocker]


[/sociallocker]

 

, , ,

Przemysław Goławski

Fotograf i dziennikarz. Pisze o nauce, nowych technologiach, sprzęcie fotograficznym, internecie, ale także psychologii i wierze. Tworzy strony internetowe. Zawodowo związany z Polskim Radiem. Odpowiedzialny za multimedialną obsługę serwisów specjalnych tworzonych przez Portal Polskiego Radia. Autor tekstów, dźwięków, fotografii i filmów. Z aparatem i kamerą śledził większość wydarzeń organizowanych przez i objętych patronatem Polskiego Radia. Freelancer, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Oprócz fotografii i dziennikarstwa zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru technologii i rozwiązań multimedialnych.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: