Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Posłuchaj audycji i poznaj świętych papieży

– Dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II – mówił Franciszek w orędziu skierowanym do Polaków przed kanonizacją Karola Wojtyły. W przesłaniu wyemitowanym przez Polskie Radio i Telewizję Polską, papież wyraził nadzieję, że kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII nada nowy impuls codziennej i wytrwałej pracy Kościoła w Polsce.

Franciszek mówił, że jest szczęśliwy, że to właśnie on będzie mógł kanonizować Jana Pawła II. Papież cytował słowa swojego poprzednika, Benedykta XVI, który podczas uroczystości beatyfikacyjnych przywołał wezwanie Wojtyły: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Znaczenie kanonizacji dwóch papieży, Jana XXIII i Jana Pawła II, podkreślają także  polscy biskupi. W specjalnym liście pasterskim na II Niedzielę Wielkanocną, ustanowioną przez Jana Pawła II świętem Miłosierdzia Bożego, napisali, że kanonizacja „to dar zobowiązujący, na który trzeba godnie odpowiedzieć i do którego trzeba wciąż dorastać”.

Zapraszam do wysłuchania audycji poświęconej sylwetkom świętych papieży, wyemitowanej  25 kwietna w Polskim Radiu 24.

 

,

Przemysław Goławski

Fotograf i dziennikarz. Pisze o nauce, nowych technologiach, sprzęcie fotograficznym, internecie, ale także psychologii i wierze. Tworzy strony internetowe. Zawodowo związany z Polskim Radiem. Odpowiedzialny za multimedialną obsługę serwisów specjalnych tworzonych przez Portal Polskiego Radia. Autor tekstów, dźwięków, fotografii i filmów. Z aparatem i kamerą śledził większość wydarzeń organizowanych przez i objętych patronatem Polskiego Radia. Freelancer, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Oprócz fotografii i dziennikarstwa zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru technologii i rozwiązań multimedialnych.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: