Smartfon w wymiarze S

HTC Wildfire S to nowe wcielenie telefonu Wildfire, popularnego smartfona dla każdego. Jest zgrabny, szybki i wprowadza usprawnienia, których nie miał starszy brat.


Producent modernizując swojego smartfona postawił na ergonomię i ciekawy design. Telefon dobrze leży w dłoni, mimo niewielkich rozmiarów (10 x 6 cm). Taki wymiar i ciekawy, nieco zaokrąglony w rogach kształt z pewnością spodoba się kobietom. Tym bardziej, że smartfon dostępny jest w kilku kolorach obudowy.

Obudowę zbudowano z plastiku, w którym znajdziemy się gumowe wstawki i metaliczne akcenty. Całość, gdy przyjrzymy się bliżej, przypomni nam innego smartfona HTC – Desire S. W praktyce Wildfire S jest Desire’em zamkniętym w mniejszej obudowie i mniejszą ceną.

Wyświetlacz telefonu to 3,2 calowa matryca LCD o rozdzielczości 320×480. W porównaniu z poprzednim Wildfire właśnie ekran doczekał się największych poprawek. Obraz jest teraz bardziej ostry i kontrastowy. Niestety wielkość wyświetlacza – dla posiadaczy większych palców – może wydać się zdecydowanie za mała, by wygodnie i precyzyjnie obsługiwać telefon.

Najnowszy robocik

Nowy Wildfire pracuje pod kontrolą Androida 2.3.3 w połączeniu z interfejsem HTC Sense. Mózgiem urządzenia jest procesor 600 MHz. Kombinacja ta wypada nieco na niekorzyść nakładki Sense – mimo atrakcyjności wizualnej, zdarza się, że odczujemy niższą wydajność urządzenia. Plusem jest za to niemal nieograniczona możliwość personalizacji i wiele dostępnych widgetow.

Nieduży smartfon pochwalić należy za dobrą jakość aparatu fotograficznego. 5 megapikseli w połączeniu z szybkim, jak na telefon, autofokusem daje dobre rezultaty. Zdjęciami i filmami w łatwy sposób możemy się dzielić dzięki szybkiej łączności 3G – przyda się nam oczywiście pakiet internetowy, by bez zmartwień o koszty korzystać że wszystkich funkcji Wildfire S. Mówiąc o łączności, warto dodać, że w telefonie zainstalowany jest router WiFi.

Wildfire w wydaniu S to udany telefon z dużymi możliwościami. Mimo niewielkich niedoskonałości jest godny polecenia.

, , ,

Przemysław Goławski

Fotograf i dziennikarz. Pisze o nauce, nowych technologiach, sprzęcie fotograficznym, internecie, ale także psychologii i wierze. Tworzy strony internetowe. Zawodowo związany z Polskim Radiem. Odpowiedzialny za multimedialną obsługę serwisów specjalnych tworzonych przez Portal Polskiego Radia. Autor tekstów, dźwięków, fotografii i filmów. Z aparatem i kamerą śledził większość wydarzeń organizowanych przez i objętych patronatem Polskiego Radia. Freelancer, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Oprócz fotografii i dziennikarstwa zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru technologii i rozwiązań multimedialnych.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: