Twarda sztuka: Panasonic Lumix DMC-FT2

Nowy wytrzymały aparat Lumix DMC-FT2 jest już drugą konstrukcją japońskiego producenta przeznaczoną dla aktywnych użytkowników. Aparat wyposażono w 14,1-megapikselową matrycę, jest odporny na zanurzenie na głębokość 10 m, upadki z wysokości do 2 metrów, temperaturę do -10 stopni Celsjusza oraz brud i kurz.

Lumix DMC-FT2 wyposażony jest w sensor CCD pozwalający na wykonywanie zdjęć w czułościach ISO od 100 do 6400, oraz rejestrowanie wideo w jakości HD. Obiektyw Leica DC Vario-Elmar pracuje w zakresie ogniskowych 28-128 milimetrów, jego jasność wynosi f/3,3-5,9 i jest wyposażony w optyczny stabilizator Power O.I.S.

Oprócz zadań fotograficznych aparat sprawdza się również przy filmowaniu. Nagrania zapisywane są w rozdzielczości HD 1280×720 i formacie AVCHD Lite, który zapewnia wydłużony czas nagrania przy zachowaniu dobrej jakości obrazu i dźwięku.

W aparacie nie znajdziemy celownika optycznego, wszystkie wykonywane operacje pokaże 2,7-calowy, inteligentny ekran LCD o rozdzielczości 230 000. Wyświetlacz automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych, pokryto go także powłoką antyodblaskową, co zapewnia pełną widoczność podczas rejestrowania i odtwarzania zdjęć oraz filmów.

Wśród nowych trybów fotografowania znalazły się: Happy Mode zwiększający nasycenie barw na zdjęciu, wyostrzająca zdjęcie Intelligent Resolution czy High Dynamic do fotografowania kontrastowych scen.

, , , ,

Przemysław Goławski

Fotograf i dziennikarz. Pisze o nauce, nowych technologiach, sprzęcie fotograficznym, internecie, ale także psychologii i wierze. Tworzy strony internetowe. Zawodowo związany z Polskim Radiem. Odpowiedzialny za multimedialną obsługę serwisów specjalnych tworzonych przez Portal Polskiego Radia. Autor tekstów, dźwięków, fotografii i filmów. Z aparatem i kamerą śledził większość wydarzeń organizowanych przez i objętych patronatem Polskiego Radia. Freelancer, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Oprócz fotografii i dziennikarstwa zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru technologii i rozwiązań multimedialnych.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: