Film Video Foto – MTŁ 2010

W piątek pojawiłem się na Międzynarodowych Targach Film Foto Wideo w Łodzi. W trzech halach swoją ofertę prezentowało 160 firm.

[singlepic id=312 w=500 float=center]

Produkty i usługi, które można było zobaczyć, przeznaczone były głównie dla profesjonalistów – ciężko było zobaczyć sprzęt kompaktowy. Najwięksi na rynku DSLR obowiązkowo chwalili się topowymi modelami, ale nie było „wydarzeń” – wszystkie premiery odbyły się wcześniej. Tym co zwróciło moją uwagę, była akcja promocyjna firmy Sony – przygotowana z wielkim rozmachem i zajmująca największą powierzchnię wystawienniczą przyciągała z pewnością najwięcej odwiedzających. Nikon i Canon reprezentowani byli jedynie przez dystrybutorów i szczerze mówiąc wypadli dość skromnie. Oprócz teoretycznego zapoznania się z ofertą, każdy mógł w praktyce przetestować najnowsze modele korpusów, sprawdzić jak rysują nieustannie udoskonalane szkła.

[singlepic id=315 w=500 float=center]

Nie zabrakło oczywiście sprzętu wideo. Kamery dla zawodowców, systemy emisyjne, oświetlenie, audio – różnorodny sprzęt w jednym miejscu. Muszę przyznać, że sporą popularnością cieszyły się akcesoria usprawniające pracę filmowców – systemy stabilizacji, steady-camy, ale także rożne uchwyty, które pomagają w wykorzystywaniu cyfrowych lustrzanek jako kamer.

Wystawcy, by przyciągnąć do swoich stoisk, postarali się o hostessy – to one były bez wątpienia najczęściej fotografowane i na nich często koncentrowała się uwaga odwiedzających.

[nggallery id=18]

, , , ,

Przemysław Goławski

Fotograf i dziennikarz. Pisze o nauce, nowych technologiach, sprzęcie fotograficznym, internecie, ale także psychologii i wierze. Tworzy strony internetowe. Zawodowo związany z Polskim Radiem. Odpowiedzialny za multimedialną obsługę serwisów specjalnych tworzonych przez Portal Polskiego Radia. Autor tekstów, dźwięków, fotografii i filmów. Z aparatem i kamerą śledził większość wydarzeń organizowanych przez i objętych patronatem Polskiego Radia. Freelancer, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Oprócz fotografii i dziennikarstwa zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru technologii i rozwiązań multimedialnych.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: